4 Mart 2015 Çarşamba

Banyo Araç Gereçleri

Bebeğimin banyoda kullanacağı araç gereçler nelerdir?


Bebek küveti ve banyo file


Gidip çok paralar dökmenize gerek yok. Babyjem marka alabilirsiniz. Burada önemli olan iki nokta var. Birincisi mutlaka sünger almanız çünkü bebek başlarda filede olduğunda enazından sünger ile daha rahat bebeği yıkayabiliyorsunuz. Bir diğeri de alacağınız file köpüklü banyo filesi olmalı büyük rahatlık oluyor.Banyo havlusu


Bana sorarsanız en az 3 tane alınmalı. Bebeği tam banyodan çıkartıp sarmalayım derken bir anda acı gerçekle karşılaşabiliyorsunuz. Hele başlarda banyodan hemen sonra havlunun içine yapınca önemini iyice anlamıştım.

Burada tercihiniz bornozdan ziyade üçgen kapüşonlu kare havlulardan alırsanız daha rahat edersiniz.


 Banyo şampuanı Kafamı karıştıran konulardan bir diğeri daha. Çok pimpirikli değilseniz “Uni Baby Yenidoğan Köpük Şampuan”ı rahatlıkla kullanabilirsiniz.Ya da Mustela şampuanda tavsiyeler arasında. Ama organik tercih etmek istiyorsanız daha önce size söylediğim 3lüden birini tercih edebilirsiniz.( Earth Mama&Angel Baby, Bella B, Burt Bee's.)


Su kovası ve maşrapa


Herhangi bir şey alabilirsiniz.


Saç fırcası


Saç fırçası ne ya demeyin mutlaka bir tane edinin. Bebeğinizin o azıcık saçlarını banyodan sonra bu fırça ile taramanızı öneririm.


Bebek vucüd yağı


Her banyodan sonra bebeğinizin tüm vücuduna sürüp ufak masajlar yapmanız bebeğinizi rahatlatacaktır. Gene karar sizin ya Earth Mama&Angel Baby, Bella B, Burt Bee's 3’lüsünden birini tercih ediceksiniz ya da daha düşük maliyetli Sebamed’i.Ben Mustela aldım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder