4 Mart 2015 Çarşamba

Beslenme

Emzik, biberon ve buna benzer beslenme ürünlerini hangi marka almalıyım?


Emzik

Her bebek emzik sevmiyor o yüzden gidip çok emzik almayın. Belki yedek olsun diye ayına bakarak bir tane alabilirsiniz. Alırsanız da Chicco marka emzik tercih edilebilir.


Biberon

Bebeğime hangi biberonu almalıyım?

Bu sorunun cevabına gelince bende başından beri Philips Avent Natural Biberon’un en iyisi olduğunu düşünüyordum. Ancak bir arkadaşımın yönlendirmesi ile Medela biberonu araştırmaya başladım.


Arkadaşım Medela biberonun anne memesine en yakın şekilde üretildiğini söylemişti. Medela biberonlar diğerlerine göre çok daha zor çekiliyor bu da bebeğin damak gelişimi için faydalı oluyor. Hatta bazı anneler Medela biberonu “Bu zor çekiliyor bozuk bu biberon” diyerek iade edebiliyormuş. Halbuki zor çekiliyor olması bebek için faydalı bir özelliği.

Sterilizatör

Bazıları özellikle geceleri çok işe yaradığını söylese de ben almadım. 


Süt saklama poşeti

Kesinlikle Lansinoh marka tercih edebilirsiniz. Süt saklama poşeti gerekli mi diye sorarsanız kesinlikle doğuma bile giderken yanınızda olması gereken bir ürün. İlk süt bebek için çok faydalı ama bebek ilk doğduğunda midesi çok küçük olduğu için ilk sütün tamamını iki memeden ememiyor. O yüzden siz iki memeden de ilk sütü sağıp süt saklama poşetine koyarsanız daha sonradan kullanabilirsiniz. Poşete ne gerek var istediğinde emer demeyin çünkü bir yerden sonra mecbur kalıyorsunuz o sütü sağmaya.Zaten memede kalan süt çokta faydalı olmuyor.


Süt pompası

Burada en iyi markalardan biri “Philips natural avent”

Emzirme minderi

Oldukça faydalı oluyor. Hem sizin beliniz için hem de rahatlığınız için mutlaka bir tane edinin derim. E-bebek gibi bütün mağazalarda var. Eminönüne giderseniz oradaki Aziz Bebe’nin kendi mağazasından piyasadakinden daha ucuza bulabilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder